CCNA Eğitmen Eğitimi

ODTÜ Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenecek CCNA Eğitmen Eğitimleri, CCNA konusunda temel bilgisi olup CCNA eğitmeni olmak isteyen kişileri hedeflemektedir. Eğitimler özellikle, mesai saatleri içinde eğitime fiziksel olarak katılma olanağı bulamayan katılımcıları da kapsayacak şekilde video konferans ağırlıklı ve karma eğitim modeliyle (çevrimiçi + yüz yüze) tasarlanmıştır. Katılıcıların bilişim ve ağ konularında ön bilgisi olan kişilerden oluştuğu için eğitim programı katılımcıların ihtiyaçları doğrultusunda kısmen yeniden şekillendirilebilecektir. Eğitim içeriği temel olarak Cisco Academy CCNA eğitimi ile aynıdır, ek olarak katılımcıların birer ders anlatımı yapmaları beklenmektedir. CCNA eğitiminde olduğu gibi eğitim 4 dönem şeklinde tasarlanmıştır. Laboratuvar çalışmaları her dönemin son Cumartesi günü ODTÜ SEM’de yüz yüze yapılacaktır. 

ÖN KAYIT

15 ya da daha fazla kişi için mi alacaksınız?

KURUMSAL TALEP ET Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayın

Amaç

Türkiye'deki birçok kurum Internet erişimlerini sağlamış olmakla birlikte, bunların pek çoğu bilgisayar ağı kurulumu, işletimi ve yönetimi konularındaki temel bilgilere sahip olmaktan uzaktır.

Gelişen bilişim teknolojisi, günümüz ekonomisinde çok önemli olan 'Bilgi’yi kolay erişilebilir kılmıştır. Bu nedenle kurumların yerel ağ kurup işletmeleri ve buradan geniş alan ağlarına erişim sağlamaları son derece önem kazanmıştır.

ODTÜ Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenecek CCNA Eğitmen Eğitimlerine, CCNA konusunda temel bilgisi olup CCNA eğitmeni olmak isteyen kişileri hedeflemektedir. Eğitimler özellikle, mesai saatleri içinde eğitime fiziksel olarak katılma olanağı bulamayan katılımcıları da kapsayacak şekilde video konferans ağırlıklı ve karma eğitim modeliyle (çevrimiçi + yüz yüze) tasarlanmıştır. Katılıcıların bilişim ve ağ konularında ön bilgisi olan kişilerden oluştuğu için eğitim programı katılımcıların ihtiyaçları doğrultusunda kısmen yeniden şekillendirilebilecektir.

Eğitim içeriği temel olarak Cisco Academy CCNA eğitimi ile aynıdır, ek olarak katılımcıların birer ders anlatımı yapmaları beklenmektedir. CCNA eğitiminde olduğu gibi eğitim 4 dönem şeklinde tasarlanmıştır. 

Başvuru Koşulları

CCNA Eğitmen Eğitimlerine, CCNA konusunda temel bilgisi olup CCNA eğitmeni olmak isteyen kişiler katılabilir.

Süre

120 ders saati

Eğitim Dili

Eğitim dili Türkçe’dir. Ancak, kurs dokümanları İngilizcedir.

Belgelendirme

Eğitimin %70’ine katılanlara ve sınavlarda en az %60 başarı gösterenlere “Başarı Belgesi” verilecektir.

Eğitimin %70’ine katılıp sınavlarda yeterli başarı sağlayamayanlara "Katılım Belgesi" verilecektir.

 

Eğitmenler

  • Prof. Dr. Ömer DELİALİOĞLU 
  • Araş. Gör. Orhan ASLAN 
  • Araş. Gör. Onur YURTSEVER 

Konu Başlıkları

  1. Dönem: Bilgisayar Ağlarına Giriş 
  2. Dönem: Yönlendirme ve Anahtarlamanın Temelleri 
  3. Dönem: Ağların Ölçeklendirilmesi 
  4. Dönem: Ağ Bağlantıları 

 

 

ÖN KAYIT

15 ya da daha fazla kişi için mi alacaksınız?

KURUMSAL TALEP ET Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayın